Značení skel

Značení skel

Proč značit skla vozu? Podle statistiky Policie

Čeština do Volva

Čeština do Volva

  Dovezené vozidlo Volvo ze zahraničí naučíme česky.

Co vám nabízíme

Renovace světlometů

Renovace světlometů  Reflektory moderních automobilů jsou ve stále vyšší míře osazovány skly z tvrzených plastických hmot. Agresivní vliv okolí postupem času způsobuje oxidaci povrchu, která se projevuje ztrátou čirosti a průhlednosti. Skla dostávají mléčný odstín, někdy dochází až k jejich zažloutnutí. Dochází i k tvorbě drobných povrchových vrypů a mikroskopických trhlin, jako důsledek poškození odletávajícími kaminky a otryskávání prachem při provozu. Vysledkem je snížení účinnosti světel, které může být i velmi výrazné.

Důvodem renovace světlometů je především dobrá viditelnost. Náklady na pořízení nových světlometů, zvláště pak xenonů se pohybují od 6.000 ,- do 30.000,- Kč. V případě, že si pořídíte neoriginální světlomet se cena pohybuje od 3.500Kč, ale tento světlomet bude méně odolný vůči okolí.

Cena renovace za jeden zašlý světlomet je 950Kč s DPH. V případě, že je světlomet ve velmi špatném stavu (prasklinky), a je možné ho renovovat, se cena pohybuje cca  1.200Kč s DPH (dle poškození).


Postup renovace:
Světla nejdříve důkladně omyjeme, abychom je zbavili všech mechanických nečistot, které by nám mohly způsobit další rýhy při leštění. Je-li povrch velmi zašlý a poškrábaný použijeme středně tvrdou jemnou leštící houbu na níž přidáme malé množství  leštící pasty . Za pomocí strojní leštičky krouživými pohyby zbavíme povrch vrypů a zoxidované vrstvy. Po té vyměníme houbu za měkkou jemnou a za použití jemnější leštící pasty vyleštíme povrch do vysokého lesku. Doleštíme za pomocí utěrky z mikrovlákna. Povrch by měl být čirý a lesklý bez viditelných škrábanců. Pokud ne, aplikaci opakujeme.     

AddThis Social Bookmark Button